KONTĖNA (LT)

Kas jums yra inovacijos? 

Man inovacija yra darbas su produkto tobulinimu, pavyzdžiui sumažinti cukraus kiekį ar rasti gerą skonio rodiklį ir taip pat produktų gamybos automatizavimo procesas. 

 

Informacija apie įmonę: 

  • Įmonės pavadinimas – UAB „Kontėna 
  • Vieta, šalis  -Telšiai, Lietuva 
  • Įmonės aprašymas, funkcijos – autentiški lietuviški ir žemaitiški maisto gaminiai 
  • Įmonės bendradarbiavimai – privatus sektorius, prekybos centrai, klasteris 
  • Įmonės inovacijų tikslas – pagerinti skonines savybes, suderinti atskirus produktus, prailginti tinkamumo vartoti terminą, padidinti produktų asortimentą bei produktyvumą. 

 

Veiklos (Laboratoriniai darbai įmonėje/už įmonės ribų, parodos, konsultacijos ir pan.) 

Kokias veiklas vykdėte? 

Bendradarbiaujame su kavinėmis, picerijomis, tiekiame girą maitinimo įstaigoms aplink Telšius.  

Taip pat stengiuosi parsivežti produkcijos, kurios nėra Lietuvoje, tuomet darome vietines degustacijas su šeima ar draugais. Stengiuosi skaityti kulinarines knygas, žurnalus, jei randu kažką įdomesnio, visad galvoju, kad receptą reikia prisitaikyti sau, nebijau eksperimentuoti. 

Kokius įmonė turėjo pasirinkimus? 

Plėstis ar nesiplėsti, samdyti darbuotojus ar ne. 

Apibūdinkite kaip verslas/projektas buvo įsteigtas. 

Įmonė susikūrė 2011 metais, tačiau jau nuo 2009 metų tai buvo šeimos verslas. 25 metus pradirbau biudžetinėje įstaigoje, tačiau pradėjau galvoti, kad reikėtų sukurti kažką sau. Kol auginau vaikus, svajojau kepti šakočius, tačiau vaikai buvo maži, nebuvo laiko, svajonės nuėjo užmarštin. Tačiau vėliau įmonė susikūrė, pradžia prasidėjo nuo giros gaminimo. Kaip visi žinome, gira yra vasaros prekė, tad vien tik su ja – neišgyvensi. Toliau galvojau ką reikėtų turėti, norint išlaikyti įmonę apskritus metus.  

 

Rezultatai 

Kokie įmonės rezultatai? 

Dalis mūsų gaminamos produkcijos – sertifikuota. Šiai dienai turime apie 12 produktų, tiekiame juos prekybos centrams, turime firminę parduotuvę, dirbame su privačiu sektoriumi. Mūsų apyvarta siekia iki 50 tūkstančių eurų per metus. Tik apie 10 proc. iš apyvartos sudaro privatus sektorius, didžioji dalis keliauja į prekybos centrus. Tiesa, sąlygos juose yra tikrai nelengvos, prekybos centrai pasiima nemažą dalį nuo apyvartos. Šiuo metu įmonėje dirba 5 darbuotojai. 

 

Ar rezultatai tokie, kokių tikėjotės? 

Taip, tačiau jie visada gali būti geresni. 

Kodėl? 

Norai dideli, tačiau galimybės mažos, tad labiausiai norėtume patobulinti tai ką turime. Eksportuojant didelis dėmesys tenka galiojimo termino užtikrinimui. Obuolių sūris gali išsilaikyti apie metus laiko, tačiau morkų sūris tiek neišbūna, tad labai norėtųsi prailginti jo galiojimo laiką, tačiau nepridedant jokių konservantų, viską išlaikant natūraliai. Tai būtų inovacija. Tuomet būtų galima svarstyti ir apie eksporto galimybes, tačiau dabar, eksportuoti gaminius, kurių galiojimo terminas 3 mėnesiai, beveik neįmanoma, išsilaikyti jie turi mažiausiai puse metų. Taip pat eksportą stabdo, jog nevaldau anglų kalbos, o samdyti vadybininką, nežinau ar būtų tikslinga. 

Ar rezultatas sėkmingas? 

Taip. 

Ar dabar darytumėte kažką kitaip?  

Taip. 

Jei taip, tai ką? Kodėl? 

Turime didelį norą kurti kažką naujo, tačiau susiduriame su darbuotojų trūkumu. Mums inovacijos – itin aktualios, pavyzdžiui, morkų saldainiuose stengėmės cukrų pakeisti medumi, kadangi turiu bityną, tačiau negavome reikiamos konsistencijos. Bendradarbiavimas su mokslininkais būtų labai įdomus, ypatingai dėl skoninių savybių gerinimo. Nesakau, kad mūsų produktų skonis blogas, tačiau žmonės visuomet ieško naujovių, naujų skonių. Taip pat būtų įdomu pasikonsultuoti dėl įrengimų, pakavimo technologijų, kadangi įmonėje pakavimas – rankinis. 

Ar pasigedote kažko?  

Taip. 

Jei taip, tai ko? Kodėl? 

Kas liečia savivaldą, galiu pasakyti, kad yra kaišomi pagaliai į ratus, pagalba menka, dažnai nerandame bendrų sprendimų. 

 

Kliūtys ir trūkumai 

Darbuotojai ir jų atsakomybė darbe, kadangi vienas asmuo nesukontroliuos visų darbo etapų. Šiuo metu tai – pats didžiausias iššūkis. 

 

Rekomendacijos 

Pliusai ir minusai; Ką norėtumėte žinoti, prieš steigiant įmonę? 

Ko gero, pirmiausia turėčiau daugiau konsultacijų su žmonėmis, kurie turi daug žinių maisto sektoriuje, mokslininkais, parodyčiau savo pagamintą gaminį ir klausčiau kaip jį būtų galima patobulinti. Manau, jog tuomet gamyba neaugtų taip lėtai ir po truputį kaip yra dabar. Pati pradžių pradžia mūsų įmonėje buvo tikra „saviveikla“. 

 

Papildomos pastabos ir komentarai 

 

Šaltiniai 

Rugpj. 8 d. susitikimas Telšių apskrities verslo inkubatoriuje.