ŠATRIJOS LEGENDA (LT)

Kas jums yra inovacijos?

Inovacijos – tai, kas nauja, neišbandyta regiono ar Lietuvos mastu. Tai gali būti tiek produktas, tiek ir technologija, paslauga. Mūsų įmonėje didžiausias dėmesys tenka inovacijoms natūralumo srityje ir kad maistas būtų prieinamas visiems – visavalgiams, žaliavalgiams, vegetarams, veganams.

Informacija apie įmonę:

  • Įmonės pavadinimas – MB „Šatrijos legenda“
  • Vieta, šalis  – Luokė, Lietuva
  • Įmonės aprašymas, funkcijos – maitinimo paslaugos įvairių švenčių ar renginių metu
  • Įmonės bendradarbiavimai – su kitomis įmonėmis, klasteris
  • Įmonės inovacijų tikslas – pagerinti skonius, maisto kokybę, išlaikyti kuo aukštesnį lygį, neatsilikti nuo mieste gyvuojančių tendencijų

 

Veiklos (Laboratoriniai darbai įmonėje/už įmonės ribų, parodos, konsultacijos ir pan.)

Kokias veiklas vykdėte?

Priklausome neseniai įsisteigusiam Telšių turizmo klasteriui, pradžia įvyko, dabar tereikia bendradarbiavimą vystyti. Iki tol turėjome nedidelį neoficialų klasterį su keliomis įmonėmis.

Stengiamės užmegzti ryšius ir su kitais klasteriais, buvome pasikvietę Pamario klasterį, o mūsų klasterio nariai buvo aplankę Biržų klasterį, domimės bendradarbiavimu. Kai kurios įmonės nežino, kaip klasteris veikia, taip pat nenori mokėti nario mokesčio, kai kurie galvoja tik apie naudą sau, jei prisijungtų prie klasterio. Turėtume galvoti, ką galime padaryti kartu, ko negalime padaryti po vieną, kas būtų pigiau, greičiau, pavyzdžiui sklaida, reklama, puslapių kūrimas, dalyvavimas parodose.

Kokius įmonė turėjo pasirinkimus?

Galimybę veiklą vykdyti Vilniuje, kur tuo metu gyvenome, atmetėme, kadangi konkurencijos ten netrūksta, patalpų nuomos kainos didelės, savų investicijų tam pakakę tikrai nebūtų.

Vėliau sužinojau, jog darbo biržoje yra  galimybė rašyti projektą virėjos darbo vietos įsikūrimui Telšių rajone, tad tai paskatino grįžti į savo gimtąjį kraštą ir įkurti savo restoraną, taip ir gimė Šatrijos legenda.

Apibūdinkite kaip verslas/projektas buvo įsteigtas.

Įsisteigėme 2016 m., kuomet parašėme projektą dėl darbo vietos susikūrimo sau. Tai projektas  darbo biržoje, kurio dalį finansuoja Europos sąjunga. Investicijų, be abejo, nepakako, kadangi pradžia buvo be jokių konsultacijų, dirbome vieni.

Rezultatai

Kokie įmonės rezultatai?

Gaminame viską, ko reikia šventėms. Neatsisakome išbandyti save ir priimame iššūkius, vienas tokių, kai mūsų rajone klientai nerado maisto tiekėjų, kurie sutiktų vestuvių šventei visą maistą paruošti tik iš vegetariškų patiekalų. Manau, kad viena iš naujovių Telšių rajone buvo pasiūlyti restorano svečiams degustacines vakarienes, ypač iš jūros gėrybių.. Taip pat gaminame konditerinius gaminius, įvairius desertus, jų gamybai naudojame tik tikrą sviestą, grietinę ar grietinėlę, visi produktai trumpalaikio galiojimo. Geriau šiek tiek didesnė kaina, bet desertas bus tikrai kokybiškas ir įdomus. Daug klientų nori spalvotų kepinių, ypač vaikams, tačiau dažnas jų nenori dažų, tad tenka galvoti, kuo tai pakeisti, ieškoti inovatyvių sprendimų. Žalią biskvitą išgauname naudojant špinatus, taip pat spalvas galima pagyvinti uogomis arba liofilizuotų uogų milteliais.

Taip pat kuriame naują projektą – virtuvę ant ratų: regione, apart kebabų, tokios virtuvės nėra. Ateityje galėtume renginius aptarnauti visose vietose, netgi miške Turime patalpas miestelio centre, tačiau dideles šventes dažniausiai klientai pasirenka rengti sodybose, dauguma jų neturi maisto tiekėjų, kartais sodybų virtuvės – buitinio lygio, tad jose labai sunku pagaminti didelius kiekius maisto, tiekiamo švenčių metu, o transportuojant pagamintus patiekalus nukenčia jų kokybė, taip ir ėmėme plėtoti idėją virtuvei ant ratų.

Ar rezultatai tokie, kokių tikėjotės?

Dar ne.

Kodėl?

Dabar įmonė lūkesčių vis dar neatitinka, maniau, kad laikui bėgant galėsiu viską daryti plačiau, priimti daugiau užsakymų, sukursime daugiau darbo vietų, tačiau kol kas viskas priklauso daugiau nuo manęs. Norėčiau, kad turima įranga ir turimos patalpos būtų išnaudojamos dvigubai daugiau, tačiau tam reikalingi darbuotojai, o jų trūksta.

Ar dabar darytumėte kažką kitaip? 

Taip.

Jei taip, tai ką? Kodėl?

Jei vystyčiau įmonę šiandien, geriau ištirčiau rinką, bandyčiau pati paieškoti kitų įmonių bendradarbiavimui. Kai steigiau įmonę susidūriau su realybe: rajone nėra tiek daug gyventojų, jų pajamos nėra tokios, kad į restoranus vaikščiotų pastoviai, dar nėra restoranų kultūros, dauguma žmonių ateidavo, norėdami kuo greičiau pavalgyti, tik patenkinti alkio poreikį. Didmiesčiuose taip nėra, tačiau rajone restoranas kol kas – tik maitinimo įstaiga. Aš nenoriu, kad žmonės skubėtų, noriu, kad jie mėgautųsi maistu ir bendravimu. Neatmetame galimybės atnaujinti restorano veiklos.

Ar pasigedote kažko? 

Taip.

Jei taip, tai ko? Kodėl?

Informaciją susirasti nesunku, tačiau kaip tikslingai ją panaudoti praktikoje – žinių trūksta. Manau, reikėtų praktinių mokymų, kadangi visi kursai yra labai brangūs.

Kliūtys ir trūkumai

Galvojančių ir norinčių dirbti mažame miestelyje sunku surasti, o iš miesto važinėti niekas nenori, žmogiškieji ištekliai yra didesnė problema negu piniginiai.

Šaltiniai

Rugpj. 8 d. susitikimas Telšių apskrities verslo inkubatoriuje.