REGISTRACIJA: el.p. vadybininke@rietavovic.lt, tel. +370 64017312  
Dalyvavimas Rietave - su kvietimais, negalintys atvykti, prašome registruotis dalyvavimui online ⇒ Eventbrite

Kas yra maisto sistema? Kodėl taip svarbu apsvarstyti, suprasti ir įvertinti skirtingus jos požiūrius?

ES „Interreg“ projektas „Pietų Baltijos maisto inovacijos“ (SBFOODINNO) kartu su projekto asocijuotuoju partneriu Asociacija „Pieno kelias “, kuruojama Rietavo turizmo ir verslo informacijos centro, kviečia į įdomų seminarą/webinarą pasidalinti žiniomis ir nuomonėmis apie maisto sistemą Pietų Baltijos regione. 

Maisto sistemos yra ne tik svarbios užtikrinant aprūpinimą maistu ir geresne mityba, bet ir lemiamos siekiant socialinių, ekonominių ir aplinkosaugos tikslų.

Kadangi tai sudėtingas veiklos tinklas, susijęs su gamyba, perdirbimu, transportavimu ir vartojimu, norint ateityje planuoti tvarias ir sveikas maisto sistemas, reikia integruotų ir novatoriškų analitinių metodų ir požiūrių bei tarpsektorinių subjektų įsitraukimo.

Šis renginys skirtas pasidalinti žiniomis ir patirtimi, pasitelkiant pristatymus ir diskusijas, kuriose dalyvaus įvairūs suinteresuotieji subjektai iš Pietų Baltijos regiono savivaldybių, MVĮ, žinių institucijų ir inovacijų vykdytojų. Lietuva – kertinė renginio ašis.

Programa:

I dalis – atviras WEBINARAS (anglų/lietuvių k.)

(9.30 Pasitikimo kava ir registracija (dalyvaujantiems Rietave))

Time WEBINAR agenda item
10.00 Sveikinimo žodis ir pristatymas.

Laima Dockevičienė, Rietavo turizmo ir verslo informacijos centras Lietuva, ir moderatorius Ugnius Savickas

10.15 Pietų Baltijos Regiono maisto sistemos modelio pristatymas – išvados ir rekomendacijos iš ES Interreg projekto SBFOODINNO.

Ivanche Dimitrievski, Maisto technologijos departamentas, Inžinerijos ir mitybos fakultetas, Lundo universitetas, Švedija

10.30 Maisto sistemos supratimas ir požiūriai: Lietuva (Fit4food2030 projekto pristatymas).

Dr. Alvija Šalaševičienė, Kauno Technologijos universiteto Maisto instituto direktorė

10.45 Klausimai / Atsakymai, panelinė diskusija su Dr. Alvija Šalaševičiene, Kauno Technologijos universiteto Maisto instituto direktore ir Ivanche Dimitrievski, Lundo universitetas
11.00 Trumpa kavos pertrauka
11.15 Maisto inovavimo gebėjimų stiprinimas per klasterius/vienijimąsi: Panelinė diskusija su  Klaudija Kiones,  Asociacija “Klaipėdos regionas”, Lietuva ir Laima Gerlizt, Taikomųjų mokslų universiteto Europos projektų centro vadovė, Vismaras, Vokietija
11.45 Video pristatymas: Rietavas (Lithuania) in a context of South Baltic Food System Innovation Innovation in food sector, public – private partnership, supporting local business, beginning of the food strategy formation

Rietavas Pietų Baltijos Maisto sistemos inovacijų kontekste: inovacijos maisto sektoriuje, viešoji ir privačioji partnerystė, parama vietos gamintojams, savivaldybės maisto strategijos formavimo pradžia.

12.00 Baigiamosios moderatoriaus išvados, vebinaro pabaiga

 

II dalis – SEMINARAS (lietuvių k.)

12.00-13.00 Pietūs

13.00 Apskritojo stalo diskusijos, pratęsiant webinaro temas. Moderuoja Ugnius Savickas

15.00 SEMINARO pabaiga